سامانه ۱۳۷ یار

سوالات متداول

برای دریافت شماره ۱۳۷ باید چه اقدامی انجام شود ؟

در مرحله اول نامه به مدیر مخابرات شهرستان به این متن نوشته شود که با توجه به بند ۴-۵ آئین نامه شماره ۱۱۳ سازمان تنظیم مقررات و فرکانس های رادیوئی بتاریخ ۲۳/۳/۱۳۹۰ خواهشمند است دستور فرمائید که کد خدماتی ۱۳۷ بصورت رایگان برای استفاده مردم شهرستان … تعریف و در صورت شماره گیری به شماره تلفن های ذیل در شهرداری وصل گردد

لازم به ذکر است که شماره ۱۳۷ کد خدمات اضطراری محسوب شده و با توجه به بندهای ۱-۴ و ۴-۵ باید بصورت رایگان تعریف و روی شماره تلفن های این شهرداری تحویل گردد.

با هزینه زیادی که مخابرات برای نگهداری یا راه اندازی شماره ۱۳۷ می خواد چکار کنیم ؟

طبق ماده ۱-۴ کد خدماتی اضطراری (ملی): شماره ای سه رقمی که بصورت ۱۳x, 12x, 11x در سطح کلیه استانهای کشور تعریف شده و بصورت یک طرفه از شبکه ارتباطی کشور قابل دسترسی است.

لازم به ذکر است که تلفن ۱۳۷ بعلت نیاز ضروری شهروندان مثل آب گرفتی جزو خدمات اضطراری محسوب می شود و قالب شماره هم که با ۱۳ شروع می شود نشان دهنده این موضوع هست که جزو خدمات اضطراری ملی شناخته شده است.

۵-۴ كد خدماتي اضطراري (ملي): هزینه سالانه واگذاری و استفاده از کد و هزینه مکالمه کدهای خدماتی اضطراری (ملی) به جز هزینه های ذکر شده در بند ۱۲-۶ رایگان می باشد.

۶-۱۲ مشترک موظف است با پرداخت هزینه های مربوطه، مرکز یا مراکز پاسخگویی خود را ایجاد و آن را به شبکه ارتباطی کشور متصل کند.

یعنی شهرداری ها باید خط تلفن عادی برای پاسخگوئی این مراکز خریداری کنند و مخابرات موظف است شماره ۱۳۷ را تعریف و در صورت شماره گیری به خطوط معرفی شده از طرف شهرداری ها متصل کند.

شرکت مخابرات به استناد آئین نامه واگذاری کدهای خدماتی و بندهای آئین نامه موظف است که بصورت رایگان این شماره را تعریف و روی شماره های خواسته شده شهرداری مسیر یابی نماید.

آئین نامه ۱۱۳ واگذاری کدهای خدماتی را از کجا می توانیم تهیه کنیم ؟
با کلیک روی اینجا نوشته می توانید آئین نامه را دریافت نمائید.
اگر مخابرات علارغم ارائه آئین نامه باز همکاری نکرد چه اقدامی باید صورت گیرد ؟

به سازمان تنظیم مقررات و فرکانس های رادیوئی تهران نامه نگاری کرده و موضوع را بعنوان شکایت مطرح می کنیم که علارغم مصوبات ۱۱۳ سازمان شرکت مخابرات شهرستان …. از همکاری برای تعریف کد خدماتی خودداری می نماید. یا مثلا هزینه دریافت کرده که باید برگردانده شود..

آدرس و مشخصات دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان تنظیم مقررات

تلفن: ۸۸۱۱۳۱۱۳ , ۸۸۱۱۳۱۱۴

فكس: ۸۸۴۶۴۵۵۶-۰۲۱

صندوق پستي: ۴۴۱۵-۱۵۸۷۵

آدرس: خ شريعتي – نرسيده به پل سيد خندان – ساختمان شماره ۱ سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي – طبقه يازدهم – اتاق ۱۱۱۴

آدرس اینترنتی قسمت بازرسی سازمان تنظیم مقررات
اگر سئوال دیگری داشتیم چکار کنیم ؟

با ما تماس بگیرید ۰۸۶-۳۲۲۳۰۶۴۳